Predstavnici Općine Dugopolje sudjelovali su na završnom događaju BRICS-a, studijski posjet Unione dei Comuni Terre e Fiumi, održanom od 2. do 4. prosinca. Okupili su se svi projektni partneri te dionici na raspravi o prekograničnoj suradnji i strategijama održivog turizma. Partneri su ovog puta javnosti predstavili ključna postignuća projekta.
Tijekom tri dana, predstavnici Općine Dugopolje su zajedno s ostalim sudionicima sudjelovali u različitim aktivnostima koje su obuhvatile kulturnu baštinu regije i turističke destinacije uključene u BRICS projekt.
1. dan: Projektni sastanak i javni događaj
Događaj je započeo srdačnom dobrodošlicom predsjednika Unione Terre e Fiumi, nakon čega su uslijedile prezentacije partnera: predstavljanje vizije strategije BRICS-a od strane Općine Dugopolje, Zajednički turistički put i Plan marketinga destinacije od strane Zajednice općina Biferno Springs, te sporazum o prekograničnoj suradnji koji je omogućio Poleis Srl.
2. dan: Istraživanje arhitektonskih i povijesnih znamenitosti
Drugi dan obuhvatio je posjet arhitektonskim i povijesnim čudima regije, uključujući:
- Vožnju motornim čamcem do Ville Mensa, kultnog mjesta u Ferarri, uz vođeni obilazak.
- Pješački obilazak Tresigalle, grada poznatog po racionalističkoj arhitekturi.
- Posjete Palazzo Pio, La Fabbrica dell’Acqua i Delizia di Copparo, koji ističu naslijeđe obitelji Este.
3. dan: Otkrivanje Comacchia, glavnog grada Delte
Posljednji dan proveo se u Comacchiu, glavnom gradu Delta Parka. Aktivnosti su uključivale:
- Vođeni obilazak gradskih kanala, povijesnih mostova i spomenika.
- Posjet muzeju Ancient Delta, s artefaktima iz klasičnog doba i potpuno očuvanim rimskim brodom.
Uspješan studijski posjet
Ovaj događaj istaknuo je važnost BRICS inicijative za jačanje regionalne suradnje i održivog razvoja turizma. Sudionici su otišli obogaćeni novim uvidima i dubljim razumijevanjem kulturnog i povijesnog značaja regije.
Za više informacija o ključnim postignućima projekta, posjetite službenu stranicu projekta:
https://www.italy-croatia.eu/web/brics